12 luty „Czarny Łabędź” w Psychodynamicznym Klubie Filmowym

Psychodynamiczny Klub Filmowy

12 luty 2015, godz. 19.00
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Projekcja filmu ?Czarny Łabędź? oraz dyskusja ?Biały łabędź kontra czarny łabędź, czyli o funkcjach i funkcjonowaniu rozszczepienia
(i innych mechanizmów obronnych) u osób z osobowością borderline?

Tym razem SEANS ZAMKNIĘTY – wstęp bezpłatny – zainteresowanych prosimy o ZGŁOSZENIA pod adresem: otp@vp.pl

?Czarny łabędź? to thriller psychologiczny w reżyserii Darrena Aronofsky?ego , którego główną bohaterką jest Nina (w tej roli Natalie Nortman) ? balerina, stojąca przed trudnym dla niej emocjonalnie zadaniem wcielenia się w dwie kontrastowe postaci ? Białego i Czarnego Łabędzia w inscenizacji ?Jeziora łabędziego?. Film przedstawia świat wewnętrzny Niny, świat zdominowany przez rozszczepienie i projekcje, a sama bohaterka zdradza cechy osobowości borderline. Podróż w głąb świata przeżyć głównej bohaterki z każdą minutą staje się coraz bardziej przerażająca, a ona zaczyna się czuć coraz bardziej osaczona przez mroczną część swojej osobowości i pogrąża się w psychozie. Czy za realizację swoich marzeń i ambicji Nina musi zapłacić tak wysoką cenę?

Cykl ?Zaburzenia osobowości naszych czasów? to połączenie spotkań filmowych  z DYSKUSJĄ z udziałem PSYCHOTERAPEUTÓW PSYCHODYNAMICZNYCH. Projekt ma przybliżyć złożony charakter ludzkiej psychiki poprzez przyglądanie się rodzajom dylematów wewnętrznych przeżywanych przez kolejnych bohaterów filmowych prezentujących różne typy osobowości. Projekcja filmu poprzedzona jest wprowadzeniem teoretycznym dotyczącym psychodynamicznego rozumienia prezentowanych w filmie zaburzeń. Po filmie zapraszamy do dyskusji nad dylematami bohaterów z udziałem psychoterapeutów psychodynamicznych. Przedsięwzięcie realizowane wspólnie z Galerią Labirynt.

Szczegółowe informacje:

www.osrodek-psychoterapii.pl
www.facebook.com/osrodekterapiipsychodynamicznej