14 maja „Dziewczyna z szafy” w Psychodynamicznym Klubie Filmowym

14 maja 2015 godz. 19.00
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Projekcja filmu Bono Koksa ?Dziewczyna z szafy? oraz dyskusja
?O samotności i próbach przełamywania lęku ? Świat wewnętrznych obiektów i zewnętrznych objawów u osobowości schizoidalnej??

Każdy z nas ma swoją ?szafę?, z której korzysta, kiedy potrzebuje ucieczki od codzienności ? ukryty w niej ? czuje się bezpieczny. Wyobraźcie sobie, że ktoś nagle otwiera ?waszą szafę??

Sam autor, pytany, o czym opowiada jego film, mówi, że stworzył fabułę o alienacji, samotności i poszukiwaniu bliskości. To nietuzinkowa historia znajomości pewnej dwójki freaków dzisiejszych czasów: tytułowej ?Dziewczyny z szafy?, której jedynym bezpiecznym obiektem jest szafa i świat fantazji w niej schowanych oraz Tomka ? autystyka, który ? lubi oglądać sterowce z dachu wieżowca. To opowieść o niesamowitej wrażliwości i trafności w obserwowaniu świata dzisiejszych relacji międzyludzkich, gdzie miłość i bliskość potrafią się czasem zagubić? 

Cykl ?Zaburzenia osobowości naszych czasów? to połączenie spotkań filmowych  z DYSKUSJĄ z udziałem PSYCHOTERAPEUTÓW PSYCHODYNAMICZNYCH. Projekt ma przybliżyć złożony charakter ludzkiej psychiki poprzez przyglądanie się rodzajom dylematów wewnętrznych przeżywanych przez kolejnych bohaterów filmowych prezentujących różne typy osobowości. Projekcja filmu poprzedzona jest wprowadzeniem teoretycznym dotyczącym psychodynamicznego rozumienia prezentowanych w filmie zaburzeń. Po filmie zapraszamy do dyskusji nad dylematami bohaterów z udziałem psychoterapeutów psychodynamicznych. Przedsięwzięcie realizowane wspólnie z Galerią Labirynt.

Szczegółowe informacje:

http://labirynt.com/bodo-kox-dziewczyna-z-szafy/
www.osrodek-psychoterapii.pl
www.facebook.com/osrodekterapiipsychodynamicznej