Psychodynamiczny Klub Filmowy i Galeria Labirynt zaprasza na cykl spotkań filmowych połączonych z dyskusją z udziałem psychoterapeutów psychodynamicznych Zaburzenia osobowości naszych czasów.
Projekt ma przybliżyć złożony charakter ludzkiej psychiki poprzez przyglądanie się rodzajom dylematów wewnętrznych przeżywanych przez kolejnych bohaterów filmowych prezentujących różne typy osobowości.

8 stycznia 2015, godz. 19.00

Projekcja filmu Luisa Bu?uela Piękność dnia oraz dyskusja O kobiecym pragnieniu: taniec Erosa i Thanatosa w histerii i histrionii.

Piękność dnia to klasyczne dzieło Luisa Bu?uela, wybitnego reżysera, który rozpoczął swą karierę filmową od współpracy z samym Salvadorem Dalim. To jedna z pereł kina, a jednocześnie dogłębne studium kobiecej seksualności. Młoda mężatka Severine kocha swojego męża, lecz nie jest w stanie otworzyć się na niego w sferze seksualnej. Rozpoczyna po kryjomu pracę w charakterze prostytutki. Co oznacza ów radykalny podział w życiu bohaterki i jakie są jego uwarunkowania? Dlaczego zetknięcie się jej dwóch światów ? świata zahamowanej Severine i perwersyjnej Piękności dnia ? musi się skończyć katastrofą?

Partner:

logo-galeria-labirynt-jpg-300x43