Psychodynamiczny Klub Filmowy i Galeria Labirynt zaprasza na cykl spotkań filmowych połączonych z dyskusją z udziałem psychoterapeutów psychodynamicznych Zaburzenia osobowości naszych czasów.
Projekt ma przybliżyć złożony charakter ludzkiej psychiki poprzez przyglądanie się rodzajom dylematów wewnętrznych przeżywanych przez kolejnych bohaterów filmowych prezentujących różne typy osobowości.

14 maja 2015, godz. 19.00

Projekcja filmu Bono Koksa Dziewczyna z szafy oraz dyskusja O samotności i próbach przełamywania lęku ? Świat wewnętrznych obiektów i zewnętrznych objawów u osobowości schizoidalnej?

Każdy z nas ma swoją szafę, z której korzysta, kiedy potrzebuje ucieczki od codzienności ? ukryty w niej ? czuje się bezpieczny. Wyobraźcie sobie, że ktoś nagle otwiera waszą szafę?

Sam autor, pytany, o czym opowiada jego film, mówi, że stworzył fabułę o alienacji, samotności i poszukiwaniu bliskości. To nietuzinkowa historia znajomości pewnej dwójki freaków dzisiejszych czasów: tytułowej dziewczyny z szafy, której jedynym bezpiecznym obiektem jest szafa i świat fantazji w niej schowanych oraz Tomka ? autystyka, który ? lubi oglądać sterowce z dachu wieżowca. To opowieść o niesamowitej wrażliwości i trafności w obserwowaniu świata dzisiejszych relacji międzyludzkich, gdzie miłość i bliskość potrafią się czasem zagubić?

Partner:

logo-galeria-labirynt-jpg-300x43