Psychodynamiczny Klub Filmowy i Galeria Labirynt zaprasza na cykl spotkań filmowych połączonych z dyskusją z udziałem psychoterapeutów psychodynamicznych Zaburzenia osobowości naszych czasów.
Projekt ma przybliżyć złożony charakter ludzkiej psychiki poprzez przyglądanie się rodzajom dylematów wewnętrznych przeżywanych przez kolejnych bohaterów filmowych prezentujących różne typy osobowości.

11 czerwca 2015, godz. 19.00

Projekcja filmu Martina Lunda Mężczyzna prawie idealny i dyskusja Niechciana dorosłość, czyli o nierozwiązanym kryzysie tożsamości u osobowości niedojrzałej.

Na czym polega dojrzałość? Jak przejawia się ona w strukturach psychicznych człowieka, w związku , w życiu? Dlaczego tak często słyszymy: on jest niedojrzały? Skąd się bierze lęk przed dojrzałością i jak go pokonać? Co jest przejawem normalnego lęku przed zmianą, a co świadczy o pewnych zaburzeniach, które w sposób istotny wpływać będą na jakość życia w przyszłości i rodzaj  budowanych relacji?

Na te i inne pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas dyskusji po emisji filmu zatytułowanej Niechciana dorosłość, czyli o nierozwiązanym kryzysie tożsamości u osobowości niedojrzałej. Ostatnie spotkanie będzie okazją do podsumowania całego cyklu i szukania inspiracji do  tematyki  kolejnego cyklu, który będzie odpowiadał na Państwa potrzeby.

Partner:

logo-galeria-labirynt-jpg-300x43