aktualizacja 27 lutego 2016

Z powodu bardzo dużego zainteresowania bezpłatnymi konsultacjami zespół OTP zdecydował się przedłużyć czas ich trwania o kolejny tydzień.

Zapraszamy wszystkich martwiących się o swój stan psychiczny, nie tylko osoby podejrzewające u siebie stany depresyjne. Odczuwających trudności w przezwyciężaniu trudności jakie niesie życie, niepokój, brak satysfakcji w pewnych jego aspektach. Zapraszamy też rodziców martwiących się o swoje nastoletnie dzieci i ich zaskakujący dla nich czy burzliwy sposób dorastania.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją – bezpłatne konsultacje psychologiczne

Od czasu do czasu każdy może czuć się smutny, czy nawet nieszczęśliwy. Smutek i żal są uczuciami w pełni normlanymi i często są to zrozumiałe reakcje na przykre lub stresujące wydarzenia w naszym życiu. To znaczy, że źródłem smutku i żalu, poczucia straty jest utrata kogoś czy czegoś realnego. Natomiast depresja nie ma powodu realnego, jest emocjonalna. Również istotnym elementem, który występuje w depresji jest wrogość. Wrogość, która może być kierowana na zewnątrz, na innych lub do siebie. Depresja dotyka jednego na sześciu z nas, obecnie jest najczęstszym zaburzeniem psychicznym. Towarzyszą jej takie objawy jak: brak  motywacji, trudności w koncentracji, pesymizm, zaburzenia snu, drażliwość, płacz, myśli samobójcze, wycofanie społeczne, zmiany apetytu, utrata popędu płciowego, brak entuzjazmu i radości.

Jednak nasza psychika to nie tylko emocje, ale również tożsamość, czyli to w jaki sposób przeżywamy siebie i innych. Odpowiada ona za zdolność trafnego spostrzegania emocji i zachowań innych osób, zdolność do angażowania się w korzystne dla nas relacje. To jaki przebieg będzie miała depresja zależy od naszej osobowości i od naszych nawykowych mechanizmów reagowania na stres czy konflikty emocjonalne. Ważne jest, aby pamiętać, że pomoc jest w zasięgu ręki. Jeżeli masz wątpliwości z jakiego powodu masz mniej energii niż zawsze, nie masz apetytu lub to co zawsze sprawiało Ci radość już nie jest tak satysfakcjonujące umów się na bezpłatne konsultacje psychologiczne.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją psychoterapeuci z Ośrodka Terapii Psychodynamicznej zapraszają na bezpłatne konsultacje.

Przyjdź i skorzystaj z bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez psychologów i psychoterapeutów

Będą oni dyżurować od od 22 do 4 marca 2016 r. od 9:00 do 18:00 w Lublinie przy ul. Czechowskiej 42/4.

Zarejestruj się wypełniając formularz lub zadzwoń.

Zapisy od 15 lutego pod numerem telefonu 607 999 361, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

Celem projektu, organizowanego przez psychologów i psychoterapeutów pracujących w podejściu psychodynamicznym, jest pomoc w dotarciu do specjalistycznych konsultacji osobom, które wcześniej nie miały możliwości uzyskania wsparcia.