Zapraszamy psychoterapeutów psychodynamicznych z Lublina i okolic na spotkanie Oddziału Wschodniego Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Jego tematem są dylematy w pracy z pacjentem młodzieżowym: warunki przyjęcia, kontrakt, kontakty z rodzicamiSpotkanie odbędzie się 25 lutego 2016 o godzinie 18.15 w Ośrodku Terapii Psychodynamicznej przy Czechowskiej 42/4 w Lublinie.

Poruszane tematy będą dotyczyły warunków przyjęcia, czyli tego kiedy należy, a kiedy nie należy objąć młodego człowieka leczeniem. Dyskutować będziemy na temat umowy, jaka powinna obowiązywać podczas pracy i ewentualnych odstępstw od niej, które wydają się niezbędne, kiedy mówimy o adolescencie. Ostatnia poruszana kwestia będzie dotyczyła kontaktów z rodzicami. Rozważymy ich częstotliwość, charakter i możliwość ewentualnych wskazówek kierowanych w ich stronę.

Wystąpienie będzie poparte przykładami w własnej praktyki, które jednocześnie będą być zachętą do wspólnej dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami.