11 czerwca „Mężczyzna prawie idealny” w Psychodynamicznym Klubie Filmowym

Serdecznie zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Psychodynamicznego Klubu Filmowego z cyklu ?Zaburzenia osobowości naszych czasów?.

W spotkaniach staraliśmy się poprzez prezentacje kolejnych filmów i dyskusji im towarzyszących przyjrzeć się dylematom doświadczanym przez bohaterów reprezentujących różne typy osobowości.

Na zakończenie problem aktualny szczególnie na progu dorosłości.

Film ? Mężczyzna prawie idealny?, który będzie okazją do przyjrzenia się często występującym, nie tylko u mężczyzn przeszkodom, na drodze do podjęcia zadań dorosłości. Co pozwala prawdziwie kochać? Co dobrze, o co niekorzystnie rokuje dla związku?

Na czym polega dojrzałość? Jak przejawia się ona w strukturach psychicznych człowieka, w związku , w życiu? Dlaczego tak często słyszymy ? On jest niedojrzały?? Skąd się bierze lęk przed dojrzałością i jak go pokonać? Co jest przejawem normalnego lęku przed zmianą, a co świadczy o pewnych zaburzeniach, które w sposób istotny wpływać będą na jakość życia w przyszłości i rodzaj  budowanych relacji?

Na te i inne pytania będziemy starali się odpowiedzieć podczas dyskusji po emisji filmu zatytułowanej ?Niechciana dorosłość, czyli o nierozwiązanym kryzysie tożsamości u osobowości niedojrzałej?. Ostatnie spotkanie będzie okazją do podsumowania całego cyklu i szukania inspiracji do  tematyki  kolejnego cyklu, który będzie odpowiadał na Państwa potrzeby.

11.06.2015 godz. 19:00
Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5

?Mężczyzna prawie idealny?, reż. Martin Lund
występują: Henrik Rafaelsen, Janne Heltberg, Tov Sletta, Per Kjerstad
komedia / Norwegia / 2012 / 80?

Szczegółowe informacje:

http://labirynt.com/martin-lund-mezczyzna-prawie-idealny/
www.osrodek-psychoterapii.pl
www.facebook.com/osrodekterapiipsychodynamicznej