Psychodynamiczny Klub Filmowy i Galeria Labirynt zaprasza na cykl spotkań filmowych połączonych z dyskusją z udziałem psychoterapeutów psychodynamicznych Zaburzenia osobowości naszych czasów.
Projekt ma przybliżyć złożony charakter ludzkiej psychiki poprzez przyglądanie się rodzajom dylematów wewnętrznych przeżywanych przez kolejnych bohaterów filmowych prezentujących różne typy osobowości.

12 lutego 2015, godz. 19.00

Projekcja filmu Czarny Łabędź oraz dyskusja Biały łabędź kontra czarny łabędź, czyli o funkcjach i funkcjonowaniu rozszczepienia (i innych mechanizmów obronnych) u osób z osobowością borderline.

Czarny łabędź to thriller psychologiczny w reżyserii Darrena Aronofsky?ego , którego główną bohaterką jest Nina (w tej roli Natalie Portman) ? balerina, stojąca przed trudnym dla niej emocjonalnie zadaniem wcielenia się w dwie kontrastowe postaci ? Białego i Czarnego Łabędzia w inscenizacji Jeziora łabędziego. Film przedstawia świat wewnętrzny Niny, świat zdominowany przez rozszczepienie i projekcje, a sama bohaterka zdradza cechy osobowości borderline. Podróż w głąb świata przeżyć głównej bohaterki z każdą minutą staje się coraz bardziej przerażająca, a ona zaczyna się czuć coraz bardziej osaczona przez mroczną część swojej osobowości i pogrąża się w psychozie. Czy za realizację swoich marzeń i ambicji Nina musi zapłacić tak wysoką cenę?

Partner:

logo-galeria-labirynt-jpg-300x43