dr n.med. Aneta Gerhant

Jest lekarzem psychiatrą z wieloletnim doświadczeniem w pracy w poradni zdrowia psychicznego jak również w całodobowych oddziałach szpitalnych.

Aktualnie pracuje w II Klinice Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej SPSK Nr 1 w Lublinie oraz prowadzę zajęcia z psychiatrii ze studentami wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz członkiem zarządu Lubelskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii oraz współautorką recenzowanych publikacji naukowych.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń lękowych, afektywnych (depresja, dystymia, choroba afektywna dwubiegunowa) psychoz, otępień. Udziela wsparcia farmakologicznego osobom uzależnionym od alkoholu będących w trakcie terapii odwykowej.

Edukacja:

  • 2004    ukończony wydział lekarski Akademii Medycznej w Lublinie
  • 2012    uzyskanie tytułu specjalisty w dziedzinie psychiatrii
  • 2015    uzyskanie tytułu doktora nauk medycznych- specjalność psychiatria
  • 2017    I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR)
  • 2017  podyplomowy 4,5 – letni kurs psychoterapii pod kierownictwem  prof. dr  hab. n. med. Andrzeja Cechnickiego.

Pani doktor konsultuje młodych dorosłych i osoby dorosłe w pierwsze soboty miesiąca przy ul. Głębokiej 10-12/34.

dr n. med. Małgorzata Janowska

Jestem lekarzem specjalistą psychiatrii, aktualnie realizuję ostatni etap szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii dzieci i młodzieży.

Od ponad 10 lat pracuję z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi, leczonymi zarówno w warunkach oddziałów całodobowych jak również w poradni zdrowia psychicznego. Szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii realizowałam w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji SPSK 1 w Lublinie, uzyskując w 2020 r.  tytuł specjalisty psychiatrii.

Swoje doświadczenie zawodowe budowałam pracując w oddziałach psychiatrycznych w SPSK1 w Lublinie, SPWSP w Radecznicy oraz w Szpitalu Rehabilitacyjnym Uzdrowiska Konstancin – Zdrój, a także jako lekarz poradni zdrowia psychicznego w Parczewie, Nałęczowie oraz w Lublinie. Od 2022 r. pracuję jako starszy asystent w Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży wraz z Pododdziałem Dziennym Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, gdzie realizuję szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii dzieci i młodzieży. W dalszym ciągu pracuję z pacjentami dorosłymi. Stale poszerzam wiedzę w czasie kursów oraz szkoleń edukacyjnych. W 2018 r. z wyróżnieniem obroniłam pracę doktorską dotyczącą korelacji między czynnikami psychologicznymi a chorobą niedokrwienną serca. Przez wiele lat prowadziłam także zajęcia dla studentów Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Prywatnie – mam wspaniałą rodzinę, z którą spędzam każdą wolną chwilę. Uwielbiam  czytać kryminały oraz chodzić na długie zimowe spacery.

Pani doktor prowadzi indywidualną praktykę specjalistyczną przy ulicy Lipowej 19/21 lok.3. Kontakt do Pani doktor odbywa się poprzez platformę ZnanyLekarz.