Lubelski Oddział PTPPd z siedzibą w Lublinie

Oddział Lubelski (wcześniej Wschodni) Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej (PTPPd) został powołany  w maju 2014 roku w Lublinie. Skupia on psychoterapeutów psychodynamicznych oraz pozostałych specjalistów, którym bliskie jest psychodynamiczne rozumienie problematyki pacjentów. 

Celem powołania Oddziału Lubelskiego było stworzenie możliwości do pogłębiania wiedzy i zwiększania umiejętności psychoterapeutów psychodynamicznych. A także popularyzowania psychoterapii psychodynamicznej wśród praktykujących psychoterapeutów i osób szkolących się oraz zainteresowanych tym paradygmatem. Jesteśmy przekonani, że stworzenie owej przestrzeni i okazji do wykorzystania w swojej pracy teorii obok superwizji, może być źródłem wsparcia i inspiracji, zwłaszcza w poszukiwaniu skutecznych form pracy z coraz większymi wyzwaniami w pracy z pacjentami. Ponadto, może być również miejscem do własnego rozwoju, tak by to co robimy było nie tylko trudne, ale i ciekawe. Jesteśmy inicjatorem wydarzeń naukowych i kulturalnych, mających na celu promocję myśli psychodynamicznej w środowisku akademickim i medycznym w Lublinie. 

Czytelników zainteresowanych celami, strukturą i dotychczasowym dorobkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej zachęcamy do odwiedzenia strony: ptppd.pl

Psychologowie i psychiatrzy uprawiający psychoterapię psychodynamiczną znajdą tu informacje na temat cyklicznych zebrań Oddziału poświęconych teorii i praktyce, możliwości analizy własnej pracy w ramach grupy balintowskiej oraz o wszelkich wydarzeniach związanych z aktywnością naszego środowiska, które ukonstytuowało się w związku ze wspólnym doświadczeniem nauki zawodu w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Osoby zainteresowane udziałem w  spotkaniach Oddziału Lubelskiego PTPPd zapraszamy co  drugi miesiąc  w  trzecie środy miesiąca w  godzinach 18.30-20.30 w siedzibie Ośrodka Terapii Psychodynamicznej przy ul. Czechowskiej 42/4. Z uwagi na to, że termin i miejsce mogą niekiedy ulegać zmianom, zapraszamy najpierw do kontaktu z władzami naszego oddziału. 

                                                                                                     Zarząd Lubelskiego Oddziału PTPPd

Prezes
Anna Pańczak
tel.: 505 509 393
e-mail: ania.panczak@gmail.com

Wiceprezes
Mariola Stecka
tel.: 504 183 587
e-mail: mk.stecka@gmail.com

Członek Zarządu
Agnieszka Nowak
tel.: 608 670 617
e-mail: psycholognovak@gmail.com